Ochrana potrubí, okapů a střech. 

Využití topných kabelů pro ochranu potrubí před zamrznutím

Topné kabely jsou efektivním řešením pro ochranu potrubí před zamrznutím v chladných měsících. Jejich instalace zajistí spolehlivé fungování vodovodního systému i při nízkých teplotách a zabrání vzniku škod způsobených mrazem. Pojďme se podívat na nejčastější oblasti využití topných kabelů:

🟥 Vodovodní potrubí mimo budovu

Nejvyšší riziko zamrznutí hrozí u vodovodního potrubí, které vede mimo vytápěné prostory, například k venkovnímu kohoutku, do zahradního domku nebo jiné hospodářské budovy. Topný kabel spolehlivě udrží teplotu vody nad bodem mrazu a ochrání potrubí před poškozením.

🟥 Okapy a svody

Namrzání okapů a svodů může vést k tvorbě rampouchů a následnému poškození střechy či fasády. Instalace topných kabelů zajistí plynulý odtok vody i během mrazivých dnů a zabrání hromadění ledu.

🟥 Potrubí v nevytápěných prostorách

I uvnitř budovy se mohou vyskytnout místa, kde hrozí zamrznutí vody v potrubí. Jedná se zejména o nevytápěné prostory, jako jsou sklepy, garáže nebo půdy. Topné kabely udrží teplotu potrubí nad bodem mrazu a zajistí jeho bezproblémové fungování.

🟥 Ochrana před zamrznutím při výpadku proudu

V případě výpadku dodávky elektřiny může dojít k rychlému prochladnutí potrubí a následnému zamrznutí vody. Topné kabely napájené ze záložního zdroje, například z generátoru nebo akumulátoru, dokáží i v takové situaci spolehlivě ochránit potrubí před poškozením mrazem.

Instalace topných kabelů je účinným preventivním opatřením, které ochrání váš vodovodní systém před nežádoucími následky mrazu. Jejich použití se vyplatí všude tam, kde hrozí riziko zamrznutí potrubí, ať už se jedná o venkovní rozvody nebo vnitřní instalace v nevytápěných prostorách. S topnými kabely získáte jistotu spolehlivého fungování vodovodního potrubí i v těch nejchladnějších měsících.

Klíčová slova: topné kabely, ochrana potrubí, zamrznutí potrubí, vodovodní potrubí, okapy a svody, nevytápěné prostory, výpadek proudu


Topný kabel TF-KZT

Hledáte efektivní řešení, jak ochránit vodovodní potrubí a ventily před zamrznutím během mrazivých zimních dnů? Představujeme vám topný kabel Termofol TF-KZT s integrovaným termostatem, který poskytuje spolehlivou ochranu i v těch nejnáročnějších podmínkách.

IPX7

Klíčové vlastnosti topného kabelu Termofol TF-KZT:

🟥 Snadná a rychlá instalace přímo na potrubí 

🟥 Integrovaný termostat pro automatickou regulaci teploty

🟥 Vhodný pro použití v obytných i rekreačních budovách 

🟥 Určen pro instalaci na potrubí a nádrže s tepelnou izolací o tloušťce 10 mm 

🟥 Eliminuje potřebu samostatného ovládání

S topným kabelem Termofol TF-KZT se již nemusíte obávat zamrznutí potrubí ve nevytápěných prostorách nebo mimo budovu. Díky integrovanému termostatu systém automaticky udržuje optimální teplotu a nevyžaduje dodatečnou kontrolu nebo obsluhu.

Chraňte své vodovodní potrubí a ventily před nástrahami zimy s topným kabelem Termofol TF-KZT. Spolehněte se na kvalitní a prověřené řešení od značky Termofol, které vám poskytne klid a jistotu i během těch nejchladnějších měsíců v roce.

Pro více informací o topném kabelu Termofol TF-KZT. Jsme připraveni vám poradit a pomoct s výběrem nejvhodnějšího řešení pro vaše potřeby.

🟥 Specifikace

🟥 Prohlášení o shodě

Topný kabel TF-CW-SR

Samoregulační topné kabely pro ochranu potrubí před zamrzáním - Termofol TF-CW-SR jsou speciálně navrženy pro efektivní ochranu vodovodních potrubí a rozvodů před zamrzáním v zimním období. Tyto vysoko výkonné kabely dokáží zabránit zamrznutí vody v potrubí o průměru až 2 palce (5,5cm) a to i při velmi nízkých venkovních teplotách.

IPX8

Topné kabely Termofol pro ochranu potrubí - efektivní řešení proti zamrzání

Topné kabely Termofol představují spolehlivé a efektivní řešení pro ochranu potrubí před zamrzáním. Díky své vysoké kvalitě a snadné instalaci zajišťují bezproblémový provoz vodovodního potrubí, odpadního potrubí a dalších rozvodů i v mrazivých podmínkách.

 Klíčové výhody topných kabelů Termofol pro ochranu potrubí:

🟥 Spolehlivá prevence zamrzání potrubí

🟥 Montáž uvnitř trubky

🟥 Snadná a rychlá instalace bez nutnosti zásahů do konstrukce

🟥 Energeticky úsporný provoz díky samoregulační technologii

🟥 Vysoká odolnost a dlouhá životnost

🟥 Vhodné pro různé průměry a délky potrubí

🟥 Specifikace

🟥 Prohlášení o shodě

Topný kabel TF-KGSR

TF-KGSR - Samoregulační topný kabel pro ochranu střech a okapů před námrazou

Samoregulační topný kabel Termofol TF-KGSR je spolehlivým řešením pro prevenci vzniku rampouchů a zamrzání okapů, svodů a střech v zimním období. Díky unikátní technologii proměnného tepelného výkonu se kabel dokáže přizpůsobit okolní teplotě a automaticky regulovat svůj výkon. Tím šetří energii a prodlužuje svou životnost.

IPX7

Hlavní výhody samoregulačního kabelu TF-KGSR:

🟥 Efektivní ochrana střech, okapů a svodů před námrazou a ledovými krápníky

🟥 Automatická regulace výkonu dle okolní teploty pro maximální úsporu energie

🟥 Snadná a rychlá instalace přímo do okapů, svodů nebo na okraj střechy

🟥 Vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům a UV záření

🟥 Možnost použití i pro ochranu potrubí, odtokových kanálů a konstrukčních prvků strojů

S topným kabelem TF-KGSR budete mít jistotu, že se na vaší střeše nebudou tvořit nebezpečné rampouchy a led neucpe okapy ani svody. Zamezíte tak možným škodám na majetku a zraněním kolemjdoucích způsobených padajícím ledem ze střechy.

Zajistěte svému domu spolehlivou ochranu před nežádoucí námrazou s minimálními náklady na provoz. Samoregulační systém TF-KGSR je tou správnou volbou pro bezpečné a bezstarostné zimní období.

🟥 Specifikace

Nabídka topných kabelů Termofol - viz náš e-shop 👇