Rigid - Vinyl nové generace.


100% ODOLNOST

PROTI VLHKU

PROTI TEPLU

RIGID a jeho nosná deska SPC na vlhkost vůbec nereaguje.
RIGID není z elastického materiálu a teplem neměkne.

VÝHODY VINYLU RIGID?


Údržba a zátěž 

Díky nášlapné vrstvě 0,55 mm je podlaha vhodná i pro průmyslové využití a její odolný povrch zajišťuje jednoduchou údržbu a čištění. 

Vyšší odolnost vůči roztažnosti 

Díky pevnější nosné desce SPC odolává RIGID vyšším roztažným silám. Spoje perfektně sedí a podlaha se, je-li správně položená, v horizontálním směru již nemůže oddělit.

Renovace 

Renovace podlahy, při které není nutné odstraňovat starou dlažbu, je poměrně nenáročná. RIGID tak může být díky své nízké montážní výšce často pokládán jednoduše na stávající vrchní vrstvu podlahy. 

Aklimatizace

Jelikož vlastnosti tohoto produktu nevykazují žádné smršťování a roztahování, není nutné, aby si materiál zvykal na klima v místnosti před pokládkou. Po zakoupení produktu můžete provádět pokládku ještě ten samý den. 

Stabilita zámkového spoje 

Díky stabilní nosné desce si může materiál dovolit vyšší vibrace, které vznikají při chůzi po podlaze. Podklad však musí být i zde přirozeně pevný a rovný. 

Nosný materiál bez změkčovadel 

Díky odlišné výrobní metodě mohou být nosné desky SPC vyrobeny bez přidaných změkčovadel. 

Odolný proti teplu 

Pokud se elastická podlahová krytina rozpálí, může změknout. Jelikož však RIGID není z elastického materiálu, nemůže se to stát. Díky tomu je možné provádět pokládku i přímo u francouzských oken nebo dokonce v zimní zahradě s přímým slunečním zářením. 

100 % odolnost proti vlhku 

Deskové materiály jako laminátové podlahy, dřevěné podlahy, vinylové podlahy na HDF desce jsou náchylné na vlhkost. RIGID a jeho nosná deska SPC na vlhkost vůbec nereaguje. 

Podlahové topení 

Tepelný odpor 0,039 m2K/W RIGID předurčuje na podlahové topení.

Příprava betonového podkladu 

Díky tvrdším nosným deskám nejsou nerovnosti v betonovém podkladu žádný velký problém. Vyrovnávací stěrka stávající podlahy je nutná pouze v určitých případech. 

Kročejový hluk 

Tvrdší nosná deska SPC umožňuje, podobně jako u laminátu, použít kročejovou izolaci, která nevykazuje tak vysokou tlakovou stabilitu (hodnota zatížení v tlaku: uvedeno v t/m2 nebo v kPA). 

Vyšší rozměrová stálost (+100%), žádné dilatační spáry 

Roztahování a smršťování, tak jak tento efekt známe při změnách vlhkosti vzduchu u dřevěných podlahových krytin jako je laminát nebo v důsledku teplotních změn u elastických podlahových krytin, u RIDIDu neexistuje. Proto je možné provádět pokládku bez dilatačních spár až do velikosti plochy 400m2. 

Chcete podlahu vidět fyzicky a ujistit se o kvalitě ?
Možnost k vidění na našem Showroomu v Jičíně nebo v Praze. 
Podlahy máme skladem a ihned k dodání na stavbu !!

Dekory vinylu RIGID:

Jednotlivé dekory si můžete prohlédnout i v našem elektronickém katalogu: 


Poptat cenu vč pokládky

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.