Topné systémy Termofol


Uhlíková infra-fólie neboli topná fólie je vysoce kvalitní produkt, který bude fungovat v téměř každém prostředí. Ideálně se hodí jako ohřev plochy se zvláštním důrazem na vytápění podlahy, stropů a stěn. Akumulační celoplošné sálavé vytápění. Dá se říci, že kvalita zpracování ve spojení s širokou funkčností je nyní nenahraditelnou ve svém oboru.


Možnost instalace Termofol

Topné systémy Termofol při použití pro mokrou skladbu. Například pod beton či anhydrit. Nutné dodržet doporučený technický postup! Na obrázku je znázorněna instalace pro správnou funkci topného systému.

Topné systémy Termofol při použití pro suchou skladbu. Například vinyl či plovoucí podlaha. Opět je nutné dodržet doporučený technický postup instalace pro správnou funkci topného systému.

Umístění topné folie v struktuře podlahy

Níže jsou uvedeny některé možnosti umístění topných folií ve struktuře podlahy. Rozměry polystyrenu, betonu a anhydritu jsou orientační.

Na topnou folii je nalepeno teplotní čidlo, které připojeno k termostatu a hlídá teplotu folie, tak, aby byly dodrženy teplotní podmínky stanovené výrobcem nášlapné vrstvy, například anhydritu.


Infračervené vytápění - technologie známá již léta

Infračervené záření je již mnoho let známé - zejména v medicíně. 

Tato technologie se používá při léčbě pohybových nebo dermatologických onemocnění. Tím, že rovnoměrně ohřívá veškeré pevné látky v místnosti, aniž by způsoboval konvenci vzduchu, je vhodné pro alergiky a astmatiky.
Za zmínku stojí také to, že infračervený ohřátý vzduch nevysušuje a nevede tak k vysušení sliznic nosu a spojivek. 

Termofol splňuje nejpřísnější limity evropské legislativy. Certifikace na elektrosmog, CE, ROHS, ISO

Konvekční topení = teplý a suchý vzduch + studené a vlhké stěny.


Infračervené vytápění = vyhřívá rovnoměrně stěny, strop, podlahu a objekty v místnosti + teplé a suché stěny. Žádné podmínky pro vývoj plísní a hub.

Shrnutí:

Infračervené vytápění je klíčem k úspěchu všech moderních domů. Výběr správného řešení znamená: žádné plísně a vlhkost, lepší mikroklima místnosti, méně nemocí (zejména těch, které souvisejí s onemocněním kostí), konec astmatu a alergie a skutečné snížení nákladů na vytápění.

Technologie Termofol

Topná fólie funguje na základě elektrického odporu uhlíku. Topná infra-fólie se skládá z pečlivě vybraného uhlíku a uhlíkové pasty a je aplikována s využitím moderních technologií (technologie tisku) na PET fólie.

Tento materiál se vyznačuje vynikajícími izolačními a žáruvzdornými vlastnostmi. PET fólie je chráněna speciální fólií LAMINEX. Elektroda z měděné pásky působí jako vodič elektrického proudu, zatímco stříbrná páska je ochranou před jiskřením.


Zónová regulace Termofol

S pokojovým termostatem TF WIFI můžete svůj dům regulovat za pomocí aplikace ve vašem telefonu či tabletu. Jednoduchá zónová regulace vašeho vytápění.

Výhody akumulačního vytápění Termofol

 • Nízké investiční náklady
 • Nízké provozní náklady
 • Nízkonákladové spojení s fotovoltaickými panely
 • Úspora místa - žádný kotel
 • Přesná regulace teploty 
 • Zónová regulace
 • Žádné radiátory - větší možnost interiérového designu
 • Bezúdržbové topení
 • Žádné problémy s doplňováním vody do systému a odvzdušňováním
 • Žádné riziko otravy oxidem uhelnatým
 • Žádné riziko výbuchu
 • Není zapotřebí výstavba a údržba komína
 • Bez ztráty přenosu tepla - teplo se vyrábí na místě využití
 • Zdravotně nezávadné
 • Žádný elektrosmog - Certifikace 
 • Prohlášení o shodě CE
 • Životnost topné fólie je 100 let

                                               Jak vybrat správnou fólii

Výběr topné fólie, na rozdíl od toho, co si většina z nás myslí, nezávisí pouze na našich potřebách. 

Zpočátku je třeba určit tepelný výkon každé místnosti, kde chceme fólii instalovat. Pokud nenajdeme takové údaje v rámci projektu, měla by být přijata na základě odhadu výstavby, určení prostor a individuálních potřeb. Výpočet tepelných ztrát vašeho objektu můžeme vypracovat.

V naší nabídce najdete mnoho různých modelů topných fólií, které se od sebe liší především příkonem od 60 W/m² až do 400 W/m². 

Slabší řešení, i když dokonale pokryjí poptávku po tepelném výkonu, se charakterizují poměrně velkým časovým zpožděním (čímž je delší čekací doba na dosažení požadovaných parametrů). 
POZOR: nezávisle na tepelné energii, spotřeba energie je stejná. Rozdíl je pouze v rychlosti nátopu, ale spotřeba energie je stejná! Podlahové vytápění s použitím fólie s vyšším výkonem se dosáhne rychleji požadované teploty, ale s nižším výkonem potřebuje více času pro přivedení povrchové vrstvy na vhodnou teplotu, které zákazník požaduje.

Rychlost nárůstu teploty závisí také na velikosti oblasti pokrytí - čím vyšší procento pokrytí podlahy, tím je doba čekání pro dosažení požadované teploty kratší. 

Komfort použití topné fólie v topném systému podlahového vytápění závisí do značné míry na pokojovém dotykovém regulátoru teploty. Nejčastější chyby při výběru topné fólie a jejich důsledky:

Topná fólie - výběr správného výkonu

Výběr a instalace fólie v systémech plošného vytápění je jednoduché a neinvazivní. Nicméně jsou některé klíčové záležitosti, kterým je potřeba věnovat pozornost při navrhování a provádění instalace. Základní chybou, se kterou se můžeme setkat při vytváření projektu systému topné fólie, je použití modelu s příliš nízkým výkonem jednotky. To může vynikat z nesprávně odhadnutého topného výkonu. 

Vedle zřejmého nedohřátí vytápěných místností bude čas, po kterém teplota klesne na uvedenou hodnotu (nebo přibližnou), delší než u správně provedené instalace.

Volba správné podkladové a odrazové izolace.

Speciální izolační odrazovou fólii 5mm, která odráží 98% tepla. Izolační odrazová fólie je rozmístěna po celé ploše (mimo topné rohože) z důvodů vyrovnání podlahy a rovnoměrného rozmístění tepla. Odrazová fólie značky Termofol je speciálně vyvinuta pro tento topný systém a má lepší odrazové vlastnosti než klasická izolace XPS/EPS. POZOR!!! - Bez použití kvalitní odrazové fólie Vám více jak 40% tepla mizí díky IR záření v podlaze do země a spotřeba elektrické energie může být až o 50% větší, než je u topných fólií běžné.

Výběr vytápěného povrchu pomocí topné fólie

V případě instalace fólie s dostatečným výkonem, ale příliš malým pokrytím podlahy, se doba čekání na dosažení komfortních parametrů v místnosti prodlouží. V tomto případě zajistíme požadovaný výstupní výkon zajištující teplo v místnosti. 

Také v případě, že se doba čekání na získání optimálních parametrů zvýší, zaručíme požadovaný výstupní výkon.

Výběr regulátoru teploty pro topné fólie

Použití regulátoru teploty s příliš malou kapacitou (z hlediska ovládaného výkonu) může způsobit   poškození elementů, což má za následek selhání topného systému - vytápění nefunguje.

Instalovaná topná fólie by neměla překročit 80% možnosti regulátoru teploty napájení.


Certifikace Termofol - CE