Topné systémy Termofol


Topná fólie, známá také jako uhlíková fólie, představuje produkt vysoké kvality, jenž je aplikovatelný v prakticky jakémkoli prostředí.


Jejím optimálním využitím je ohřev rozsáhlých ploch s důrazem na vytápění podlah, stropů a stěn.


Funkčnost tohoto systému je založena na akumulačním sálavém vytápění. Z hlediska kvality zpracování a širokého spektra využití se jedná o naprosto nenahraditelný produkt v rámci dané oblasti.

Skladba topného systému Termofol

                        Vhodné jako stěnové vytápění 

Při této instalaci se instalují uhlíkové fólie o vyšším výkonu od 140W do 400W na 1m2

                          Vhodné jako stropní vytápění

Infračervené vytápění - technologie známá již léta

Infračervené záření je technologie, která je lékařským sektorem uznávána po mnoho let, zejména v oblasti léčby pohybových a dermatologických onemocnění. Tato technologie vyniká svou schopností rovnoměrně ohřívat všechny pevné materiály v místnosti bez vytváření konvekce vzduchu, což je ideální pro ty, kteří trpí alergiemi nebo astmatem. Je také nutné zmínit, že vzduch ohřátý infračerveným zářením nepůsobí vysušení, což předchází dehydrataci sliznic nosu a spojivek.


Termofol je produkt, který splňuje nejpřísnější normy stanovené evropskou legislativou. Je certifikován pro elektrosmog a splňuje také standardy CE, ROHS, ISO. 

                                                        


Sálavé vytápění (topné fólie, topné rohože, sálavé panely) vyhřívá rovnoměrně stěny, strop, podlahu a objekty v místnosti = teplé a suché stěny. Žádné podmínky pro vývoj plísní a hub.

Konvekční topení (radiátory, přímotopy) ohřívá pouze vzduch = teplý a suchý vzduch u stropu a studené vlhké stěny. 

Konvekční vytápění (ohřívá pouze vzduch, který proudí vzhůru)
Konvekční vytápění (ohřívá pouze vzduch, který proudí vzhůru)

Shrnutí:

Infračervené vytápění je klíčem k úspěchu všech moderních domů. Výběr správného řešení znamená: žádné plísně a vlhkost, lepší mikroklima místnosti, méně nemocí (zejména těch, které souvisejí s onemocněním kostí), konec astmatu a alergie a skutečné snížení nákladů na vytápění.

Technologie Termofol

Elektrický odpor uhlíku je základním principem fungování topné fólie. Tento výrobek je kompozicí pečlivě vybraného uhlíku a uhlíkové pasty, která je aplikována na PET fólii pomocí nejnovějších tiskových technologií.


PET fólie, na kterou je uhlíková pasta aplikována, vykazuje vynikající izolační a žáruvzdorné vlastnosti. Pro další ochranu je tato fólie pokryta speciální LAMINEX fólií. Měděná páska funguje jako elektroda, která slouží jako vodič elektrického proudu, zatímco stříbrná páska poskytuje ochranu před potenciálním jiskřením.


Zónová regulace Termofol

S pokojovým termostatem TF WIFI můžete svůj dům regulovat za pomocí aplikace ve vašem telefonu či tabletu. Jednoduchá zónová regulace Vašeho vytápění.

Výhody akumulačního vytápění Termofol

 • Nízké investiční náklady
 • Nízké provozní náklady
 • Nízkonákladové spojení s fotovoltaickými panely
 • Úspora místa - žádný kotel
 • Přesná regulace teploty 
 • Zónová regulace
 • Žádné radiátory - větší možnost interiérového designu
 • Bezúdržbové topení
 • Žádné problémy s doplňováním vody do systému a odvzdušňováním
 • Žádné riziko otravy oxidem uhelnatým
 • Žádné riziko výbuchu
 • Není zapotřebí výstavba a údržba komína
 • Bez ztráty přenosu tepla - teplo se vyrábí na místě využití
 • Zdravotně nezávadné
 • Žádný elektrosmog - Certifikace 
 • Prohlášení o shodě CE
 • Životnost topné fólie je 100 let

                                               Jak vybrat správnou fólii

Výběr topné fólie, na rozdíl od toho, co si většina z nás myslí, nezávisí pouze na našich potřebách. 

Zpočátku je třeba určit tepelný výkon každé místnosti, kde chceme fólii instalovat. Pokud nenajdeme takové údaje v rámci projektu, měla by být přijata na základě odhadu výstavby, určení prostor a individuálních potřeb. Výpočet tepelných ztrát Vašeho objektu můžeme vypracovat.

V naší nabídce najdete mnoho různých modelů topných fólií, které se od sebe liší především příkonem od 60 W/m² až do 400 W/m². 

Slabší řešení, i když dokonale pokryjí poptávku po tepelném výkonu, se charakterizují poměrně velkým časovým zpožděním (delší čekací doba na dosažení požadovaných parametrů). 
POZOR: nezávisle na tepelné energii, spotřeba energie je stejná. Rozdíl je pouze v rychlosti nátopu, ale spotřeba energie je stejná! Podlahové vytápění s použitím fólie s vyšším výkonem se dosáhne rychleji požadované teploty, ale s nižším výkonem potřebuje více času pro přivedení povrchové vrstvy na vhodnou teplotu, které zákazník požaduje.

Rychlost nárůstu teploty závisí také na velikosti oblasti pokrytí - čím vyšší procento pokrytí podlahy, tím je doba čekání pro dosažení požadované teploty kratší. 

Komfort použití topné fólie v topném systému podlahového vytápění závisí do značné míry na pokojovém dotykovém regulátoru teploty. Nejčastější chyby při výběru topné fólie a jejich důsledky:

Topná fólie - výběr správného výkonu

Výběr a instalace fólie v systémech plošného vytápění je jednoduché a neinvazivní. Nicméně jsou některé klíčové záležitosti, kterým je potřeba věnovat pozornost při navrhování a provádění instalace. Základní chybou, se kterou se můžeme setkat při vytváření projektu systému topné fólie, je použití modelu s příliš nízkým výkonem jednotky. To může vynikat z nesprávně odhadnutého topného výkonu. 

Vedle zřejmého nedohřátí vytápěných místností bude čas, po kterém teplota klesne na uvedenou hodnotu (nebo přibližnou), delší než u správně provedené instalace.

Volba správné podkladové a odrazové izolace.

Speciální izolační odrazovou fólii 5mm, která odráží 98% tepla. Izolační odrazová fólie je rozmístěna po celé ploše (mimo topné rohože) z důvodů vyrovnání podlahy a rovnoměrného rozmístění tepla. Odrazová fólie značky Termofol je speciálně vyvinuta pro tento topný systém a má lepší odrazové vlastnosti než klasická izolace XPS/EPS. POZOR!!! - Bez použití kvalitní odrazové fólie Vám více jak 40% tepla mizí díky IR záření v podlaze do země a spotřeba elektrické energie může být až o 50% větší, než je u topných fólií běžné.

Výběr vytápěného povrchu pomocí topné fólie

V případě instalace fólie s dostatečným výkonem, ale příliš malým pokrytím podlahy, se doba čekání na dosažení komfortních parametrů v místnosti prodlouží. V tomto případě zajistíme požadovaný výstupní výkon zajištující teplo v místnosti. 

Také v případě, že se doba čekání na získání optimálních parametrů zvýší, zaručíme požadovaný výstupní výkon.

Výběr regulátoru teploty pro topné fólie

Použití regulátoru teploty s příliš malou kapacitou (z hlediska ovládaného výkonu) může způsobit   poškození elementů, což má za následek selhání topného systému - vytápění nefunguje.

Instalovaná topná fólie by neměla překročit 80% možnosti regulátoru teploty napájení.


Certifikace Termofol - CE