Topné systémy Termofol


Uhlíková fólie neboli topná fólie je vysoce kvalitní produkt, který bude fungovat v téměř každém prostředí. 

Ideálně se hodí jako ohřev plochy se zvláštním důrazem na vytápění podlahy, stropů a stěn. 

Akumulační sálavé vytápění. Dá se říci, že kvalita zpracování ve spojení s širokou funkčností je nyní nenahraditelnou ve svém oboru.

Skladba topného systému Termofol

                        Vhodné jako stěnové vytápění 

Při této instalaci se instalují uhlíkové fólie o vyšším výkonu od 140W do 400W na 1m2

                          Vhodné jako stropní vytápění

Infračervené vytápění - technologie známá již léta

Infračervené záření je již mnoho let známé a to zejména v medicíně. Tato technologie se používá při léčbě pohybových nebo dermatologických onemocnění. Tím, že rovnoměrně ohřívá veškeré pevné látky v místnosti, aniž by způsoboval konvenci vzduchu, je vhodné pro alergiky a astmatiky. Za zmínku stojí také to, že infračervený ohřátý vzduch nevysušuje a nevede tak k vysušení sliznic nosu a spojivek. 

Termofol splňuje nejpřísnější limity evropské legislativy. Certifikace na elektrosmog, CE, ROHS, ISO

                                                        


Sálavé vytápění (topné fólie, topné rohože, sálavé panely) vyhřívá rovnoměrně stěny, strop, podlahu a objekty v místnosti = teplé a suché stěny. Žádné podmínky pro vývoj plísní a hub.

Konvekční topení (radiátory, přímotopy) ohřívá pouze vzduch = teplý a suchý vzduch u stropu a studené vlhké stěny. 

Konvekční vytápění (ohřívá pouze vzduch, který proudí vzhůru)
Konvekční vytápění (ohřívá pouze vzduch, který proudí vzhůru)

Shrnutí:

Infračervené vytápění je klíčem k úspěchu všech moderních domů. Výběr správného řešení znamená: žádné plísně a vlhkost, lepší mikroklima místnosti, méně nemocí (zejména těch, které souvisejí s onemocněním kostí), konec astmatu a alergie a skutečné snížení nákladů na vytápění.

Technologie Termofol

Topná fólie funguje na základě elektrického odporu uhlíku. Topná infrafólie se skládá z pečlivě vybraného uhlíku a uhlíkové pasty a je aplikována s využitím moderních technologií (technologie tisku) na PET fólie.

Tento materiál se vyznačuje vynikajícími izolačními a žáruvzdornými vlastnostmi. PET fólie je chráněna speciální fólií LAMINEX. Elektroda z měděné pásky působí jako vodič elektrického proudu, zatímco stříbrná páska je ochranou před jiskřením.


Zónová regulace Termofol

S pokojovým termostatem TF WIFI můžete svůj dům regulovat za pomocí aplikace ve vašem telefonu či tabletu. Jednoduchá zónová regulace Vašeho vytápění.

Výhody akumulačního vytápění Termofol

 • Nízké investiční náklady
 • Nízké provozní náklady
 • Nízkonákladové spojení s fotovoltaickými panely
 • Úspora místa - žádný kotel
 • Přesná regulace teploty 
 • Zónová regulace
 • Žádné radiátory - větší možnost interiérového designu
 • Bezúdržbové topení
 • Žádné problémy s doplňováním vody do systému a odvzdušňováním
 • Žádné riziko otravy oxidem uhelnatým
 • Žádné riziko výbuchu
 • Není zapotřebí výstavba a údržba komína
 • Bez ztráty přenosu tepla - teplo se vyrábí na místě využití
 • Zdravotně nezávadné
 • Žádný elektrosmog - Certifikace 
 • Prohlášení o shodě CE
 • Životnost topné fólie je 100 let

                                               Jak vybrat správnou fólii

Výběr topné fólie, na rozdíl od toho, co si většina z nás myslí, nezávisí pouze na našich potřebách. 

Zpočátku je třeba určit tepelný výkon každé místnosti, kde chceme fólii instalovat. Pokud nenajdeme takové údaje v rámci projektu, měla by být přijata na základě odhadu výstavby, určení prostor a individuálních potřeb. Výpočet tepelných ztrát Vašeho objektu můžeme vypracovat.

V naší nabídce najdete mnoho různých modelů topných fólií, které se od sebe liší především příkonem od 60 W/m² až do 400 W/m². 

Slabší řešení, i když dokonale pokryjí poptávku po tepelném výkonu, se charakterizují poměrně velkým časovým zpožděním (delší čekací doba na dosažení požadovaných parametrů). 
POZOR: nezávisle na tepelné energii, spotřeba energie je stejná. Rozdíl je pouze v rychlosti nátopu, ale spotřeba energie je stejná! Podlahové vytápění s použitím fólie s vyšším výkonem se dosáhne rychleji požadované teploty, ale s nižším výkonem potřebuje více času pro přivedení povrchové vrstvy na vhodnou teplotu, které zákazník požaduje.

Rychlost nárůstu teploty závisí také na velikosti oblasti pokrytí - čím vyšší procento pokrytí podlahy, tím je doba čekání pro dosažení požadované teploty kratší. 

Komfort použití topné fólie v topném systému podlahového vytápění závisí do značné míry na pokojovém dotykovém regulátoru teploty. Nejčastější chyby při výběru topné fólie a jejich důsledky:

Topná fólie - výběr správného výkonu

Výběr a instalace fólie v systémech plošného vytápění je jednoduché a neinvazivní. Nicméně jsou některé klíčové záležitosti, kterým je potřeba věnovat pozornost při navrhování a provádění instalace. Základní chybou, se kterou se můžeme setkat při vytváření projektu systému topné fólie, je použití modelu s příliš nízkým výkonem jednotky. To může vynikat z nesprávně odhadnutého topného výkonu. 

Vedle zřejmého nedohřátí vytápěných místností bude čas, po kterém teplota klesne na uvedenou hodnotu (nebo přibližnou), delší než u správně provedené instalace.

Volba správné podkladové a odrazové izolace.

Speciální izolační odrazovou fólii 5mm, která odráží 98% tepla. Izolační odrazová fólie je rozmístěna po celé ploše (mimo topné rohože) z důvodů vyrovnání podlahy a rovnoměrného rozmístění tepla. Odrazová fólie značky Termofol je speciálně vyvinuta pro tento topný systém a má lepší odrazové vlastnosti než klasická izolace XPS/EPS. POZOR!!! - Bez použití kvalitní odrazové fólie Vám více jak 40% tepla mizí díky IR záření v podlaze do země a spotřeba elektrické energie může být až o 50% větší, než je u topných fólií běžné.

Výběr vytápěného povrchu pomocí topné fólie

V případě instalace fólie s dostatečným výkonem, ale příliš malým pokrytím podlahy, se doba čekání na dosažení komfortních parametrů v místnosti prodlouží. V tomto případě zajistíme požadovaný výstupní výkon zajištující teplo v místnosti. 

Také v případě, že se doba čekání na získání optimálních parametrů zvýší, zaručíme požadovaný výstupní výkon.

Výběr regulátoru teploty pro topné fólie

Použití regulátoru teploty s příliš malou kapacitou (z hlediska ovládaného výkonu) může způsobit   poškození elementů, což má za následek selhání topného systému - vytápění nefunguje.

Instalovaná topná fólie by neměla překročit 80% možnosti regulátoru teploty napájení.


Certifikace Termofol - CE